пʼятниця, 28 липня 2023 р.

Державність виміряна часом.

 

    

28 липня українці святкують День Української Державності - вдруге за історію.  День Української Державності - започатковано згідно з указом президента В. Зеленського. У свята свій символ  - це чотири тризуби, які означають боротьбу, незалежність, історію та ідентичність.


 


Цей символ спростовує міф про те , що Україна молода держава, адже наш герб походить від родового знаку Рюриковичі та був знаком Володимира Великого, за якого  хрестилась Київська Русь.
 



Бажаю, щоб День Української Державності  об'єднав українців  по всьому світі. Щоб ідентичність українців сприяла процвітанню Батьківщини. Щоь ми щасливо жили у своїй країні, розвивались на своїй землі.
З Днем Української Державності!

пʼятниця, 7 липня 2023 р.

"Дівчата квіти збирали, віночок плели, на воду пускали"

 


                                                    Накрапала на Купала
                                                   З неба янгольська роса
                                                    Що упало - не пропало,
                                                     І вербичка підросла.


Одне з наймістичніших і найпопулярніших слов'янських свят -  свято Івана Купала відзначають  в ніч з   6 на 7 липня. Воно здавна вважається святом молоді і кохання, у цей день дівчата плетуть вінки, хлопці стрибають через вогнище та шукають цвіт папороті. Оскільки свято Івана Купала вирізняється різноманітними обрядами  та ритуалами, які пов'язані з водою , зазвичай місце святкування обирали близько водойм. Вважалось , що вода на Івана Купала набуває цілющої та магічної сили і може зцілювати різноманітні хвороби.
Купальське вогнище є одним  з головних символів свята. Для вогнища використовували хмиз  та різноманітний непотріб,. Ще одним обов'язковим  атрибутом свята є купальський вінок, який роблять з польових трав та квітів.  Кожна рослина яку вплітають  у вінок, надавала йому особливу магічну силу. За звичаєм для виготовлення вінків використовували барвінок, папороть, троянди, мак, базилік, а також гілочки берези та дуба. Традиція плетіння вінків пішла ще з давнини. На вінках незаміжні дівчата ворожили на ім'я майбутнього нареченого і пускаючи їх по воді , дізнавались, чи прийдуть їх сватать. В Покровській сільській бібліотеці   проведено народознавчу мозаїку "Дівчата квіти збирали, віночок плели, на воду пускали"