четвер, 21 березня 2024 р.

Золоті зерна української поезії.

 


                                                 Поезія - це той дзвінкий струмок,

                                             Що витікає з надр душі твоєї,

                                              Це мрії у тлумаченні думок,

                                            Що з вірою вселяються в надію!

                                               Поезія - це струни відчуттів,

                                             Це музика Вселенської любові,

                                               Поезія - це скарб усіх віків,

                                            Це діамант величиною в слово!

                                                            (З інтернету)


Всесвітній день поезії - свято яке відзначається щорічно 21 березня. Поезія - художньо - образна словесна творчість, це твори, написані віршами. Ось що таке поезія на словниковій мові. Це сухе, безбарвне пояснення слова"поезія"  Насправді ж слово "поезія" вбирає в себе багато понять. Воно пов'язане , по - перше, з поетами. Хто ж такі поети?  Поети - це не просто люди, які займаються римуванням. Вони незвичайні люди. Талановиті, з багатобарвним сприйняттям світу, з очима, відкритими для всього прекрасного, а поезія - це стан їхньої душі. Коли цей стан співпадає з нашим , то поезія глибоко запам'ятовується, зачіпає душевні струни.  В Покровській сільській бібліотеці до дня поезія була зроблена виставка - натхнення "Золоті зерна української поезії"






середа, 20 березня 2024 р.

Казковий світ дитинства.



 


20 березня відзначається Всесвітній день казки. Покровська сільська бібліотека охоче нагадала дітям, що казка - це  народно - поетичний або писемно - літературний твір, про вигадані події чи осіб, історії за участю фантастичних сил, який має повчальну мету. Чи задумувались ви над тим,  чому живуть і не  вмирають народні казки? А безсмертні вони тому, що в них живе і не вмирає сам народ. Казки упродовж віків були і  залишаються чарівними провідниками доброти і милосердя.













Гортаючи сторінки улюблених казок , ви зрозумієте, що казки - то наші великі вчителі. Мистецтво казки полягає в тому, що вона гармонізує людину з навколишнім світом з одного боку, а з іншого координує її  в світі вигаданому людьми.

середа, 6 березня 2024 р.

Шевченкове слово в наших серцях.

 


                                                      "Борітеся - побороте!

                                                         Вам Бог помагає!

                                                   За вас правда, за вас слава

                                                            І воля святая"

                                                            Т.Г.Шевченко.


9 березня особлива дата для українців - День народження Т.Г.Шевченка. Його називають нашим пророком, Великим Кобзарем, українським генієм. 

Пройшло 210 років від народження Великого Кобзаря, проте кожне слово, написане поетом, і досі актуальне. Український видатний митець залишив кілька важливих послань, які для українців стали закликом до дії. В Покровській сільській бібліотеці до 210 річниці  з Дня народження Т.Г.Шевченка була зроблена книжкова виставка та проведено літературний квіз  "Шевченкове слово в наших серцях"




понеділок, 4 березня 2024 р.

З добром у серці.

 



Благодатна наша земля народила багато видатних людей. Серед них наш земляк письменник Федір Григорович Тютюнник. Нажаль ім'я Федора Тютюнника не таке відоме, проте від цього значення його прозаїки, публіцистичних творів анітрохи не зменшується. Його книги  - "Перепелині дзвони", "На бистрині", "Співучі джерела" та інші. Багато друкував  в періодичних виданнях. Книги видавались не лише українською, а й іншими мовами, навіть за  кордоном.  Останнім часом працював над історичною та краєзнавчою тематикою, збирався написати історію роду Тютюнників, але, на жаль , не судилося завершити свій задум. Саме в день свого 74 річчя - трагічно обірвалося його життя.



В Покровській сільській бібліотеці зроблений перегляд "З добром у серці" до 95 річчя від дня народження Ф.Тютюнника, де користувачі мали змогу ознайомитися з його життєвим та творчим шляхом.