Українська мова - одна з головних цінностей нашої країни, наша гордість і скарб, Українську мову неоднаразово забороняли і намагалися викорінити, а над її носіями вчиняли геноцид. Наша мова пережила все це і зараз визнана однією з найкрасивіших мов у світі.
День української писемності та мови - державне свято, яке було започатковане 9 листопада1997 року указом президента "Про День української писемності та мови" на підтримку "Ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства" Його відзначали у день пам'яті преподобного Нестора - літописця. Він був письменником - агіографом, мислителем, вченим, ченцем Києво - Печерського монастиря. За старим календарем свято припадало на 9 листопада. Проте з 2023 року у зв'язку з переходом Православної церкви України на новоюліанський календар день пам'яті преподобного Нестора - літописця відзначають 27 жовтня. Тому президент Володимир Зеленський підписав указ про перенесення дати святкування Дня української писемності та мови також на 27 жовтня.. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора - літописця і починається писемна українська мова. За традицією у День української писемності та мови щорічно проводиться Всеукраїнський радіодиктант.
До Дня української писемності та мови в Покровській бібліотеці була організована книжкова виставка "Зачарує серце мова українська" Вона допоможе користувачам здійснити літературну подорож стежками української писемності. Познайомитися з історією походження української мови,народною мудрістю, славетними майстрами рідного слова, з добрими порадниками та помічниками - словниками.
Немає коментарів:
Дописати коментар